طراحی وب سایت استاتیک و داینامیک

table

مشاوره با ما رایگان است!

476  29  476 (021)
 939  44  322 (031)

تفاوت طراحی سایت استاتیک و داینامیک

طراحی سایت شامل طراحی گرافیک سایت، پیاده سازی ظاهری و برنامه نویسی منطق سایت با در نظر گرفتن استانداردهای مشخصی است که به دو شیوه ی کلی استاتیک و دینامیک انجام می شود:

طراحی سایت استاتیک
در طراحی سایت استاتیک ، هر صفحه سایت بطور مجزا طراحی شده و در نهایت با لینک های متعدد بهم پیوند داده شده و مجموعه ای از این صفحات سایت را تشکیل می دهند. این تکنیک مناسب برای سایتهایی با تعداد صفحات کم تا حدود 10 صفحه و بدون تغییر می باشد. عیب طراحی سایت استاتیک، طراحی بصورت صفحه ای بوده و با افزایش صفحات هزینه های آن افزایش یافته و نیز برای اعمال تغییر در محتویات صفحات باید دانش طراحی سایت را داشته باشید وگرنه برای اعمال تغییرات نیازمند  طراح اولیه سایت خواهید بود.

طراحی سایت فلش
سایت فلش یا فول فلش در گذشته طراحی گران قیمتی برای جلب کاربران بود و دلیل آن افزودن بخش های متحرک یا با طراحی گرافیکی خاص بود. عیب سایت فلش ، عدم تغییر در محتویات آن توسط کاربران و غیر قابل دیده شدن و بی ارزش بودن  توسط موتورهای جستجوگر و سنگین بودن حجم فایل برای سرعت های پایین اینترنت می باشد. در سالهای اخیر با قدرتمند شدن نرم افزارها و تکنولوژی های طراحی وب و بوجود آمدن نرم افزارهای مدیریت محتوای سایت مثل CMS و اضافه شدن ابزارهای بسیاری برای نمایش متحرک تصاویر و متن ها از جمله jquery ، HTML5 و CSS3 ،  دیگر استفاده از فلش در طراحی سایت رو به کاهش و حذف گذاشته است.

طراحی سایت داینامیک

در طراحی سایت دینامیک ،  CMS یا نرم افزار مدیریت محتوای روی وب سایت شما نصب شده و کار تولید صفحات و مدیریت آن را برای شما تسهیل می نماید و به شما اين امكان را مي دهد كه بدون داشتن دانش طراحی صفحات وب، با اتصال به اینترنت و استفاده از رمز عبور و نام کاربری در بخش مدیریت وب سایت وارد شده و مطالب، عکس و منوهای سایت را ویرایش نمایید. در حال حاضر اغلب شرکتها برای کاهش هزینه های سایت داری و نیز بهینه کردن و داخل سازمانی کردن امور سایت خود، مایل به طراحی وب خود به این سبک هستند.