خانه » بهینه سازی وب سایت و سئو » دسته بندی محتوا در سایت چطور به SEO آن کمک می کند؟

دسته بندی محتوا در سایت چطور به SEO آن کمک می کند؟

دسته بندی محتوا در سایت چطور به SEO آن کمک می کند؟

یکی از عوامل مثبت و تاثیر گذار در رتبه بندی گوگل طبقه بندی درست محتویات وب سایت است که به جستجوی سریع موضوع توسط  کاربران و موتور های جستجو کمک می کند. در واقع موتور های جستجوگر با بررسی فهرست بندی صفحات سایت، می توانند دید کلی راجع به صفحات وب سایت شما پیدا کنند و کاربران را به صفحات مورد نظرشان به درستی هدایت کنند. پس در طبقه بندی محتویات سایت خود حتما این موارد را در نظر بگیرید:

- موضوعات مرتبط با هم را در سایت خود طبقه بندی کنید تا دسترسی کاربران به مسایل مرتبط با هم راحت شود.
- طبقه بندی های پیچیده، تودر تو و بی هدف را دور بریزید. قرار نیست کاربران در سایت شما  راه خانه را در یک مارپیچ هزارتو پیدا کنند!
- هرگز از تصاویر، منوهای کشویی (Drop Down Menu) و انیمیشن ها برای ایجاد راهنمای صفحات استفاده نکنید.
- موتورهای جستجوگر نمی تواند محتویات فایل های ویدیویی را ایندکس کنند و یا فایلهایFlash ویا JavaScript را تشخیص دهند پس برای هدایت کاربران به صفحات لینک های متنی ایجاد کنید.

-  Sitemap را مرتب بروزرسانی کنید و حذف صفحات حذف شده از آن را فراموش نکنید.
- بی هدف در نقشه سایت عناوین را پشت هم قطار نکنید مثلا بر اساس حروف الفبا بخواهید این کار را بکنید.
- برای جلوگیری از ایجاد خطای ۴۰۴ ، صفحات خطای سفارشی(custom error page ) را ایجاد کنید و کاربران را به صفحه اصلی و یا صفحات مرتبط ، بدرستی هدایت کنید.

و در پایان اینکه اگر از عهده این همه بر نمی آیید نگران نباشید کسانی هستند که حرفه شان همین است. از آنها کمک بگیرید. امیدوارم آموزش سئو سایت امروزم بدرد شما بخورد و بتوانید از آن بخوبی استفاده کنید.

دپارتمان تولید محتوا شرکت ترنج - مریم رحمانیان

telegram.me/toranjit

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هشت − 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>