خانه » اخبار IT و فناوري » تغییر لوگو گوگل بعد از ۱۶سال

تغییر لوگو گوگل بعد از ۱۶سال

غول موتورهای جستجوگر  گوگل که به تازگی تحت نظر شرکت مادر تازه تاسیس آلفابت قرار گرفته است بعد از ۱۶ سال، امروز با تغییر چشمگیری مواجه بود.
تا پیش از این و از سال ۱۹۹۹ تا کنون گوگل لوگو خود را به شکلی که همگی با آن آشنا هستیم در معرض دید کاربران قرار داده بود.
در این تغییر که کماکان از رنگ های زرد، آبی، قرمز و سبز استفاده می شود کیفیت رنگ ها و سایه ها تا حدی تغییر کرده است اما مهم ترین تغغیر شباهت و همانگی بیشتر با لوگو کمپانی اصلی “Alphabet” است. همچنین حرف e در لوگو جدید اندکی کج و به سمت بالا نوشته شده که نشانگر طرز فکر روبه بالای  این شرکت است.

1x1.trans تغییر لوگو گوگل بعد از  16سال

برای نمایش کامل لوگونمایشی عکس کلیک کنید

علاوه بر تغییر لوگوی اصلی حرف g نشانگر در تب ها نیز دستخوش تغییر شده و به صورت چهار نقطه مدور به رنگ های آبی، قرمز، زرد و سبز و یک حرف بزرگ و رنگارنگ  Gدر آمده است.
گویا دلیل اصلی این تغییر لوگو وارد شدن گوگل به دوره‌ای جدید است و قرار شده این شرکت زیرشاخه کمپانی بزرگ‌تری به نام Alphabet (که مجموعه‌ای متشکل از سازمان‌هایی چون Nest ، Google X و Calico) بشود. گوگل بر این باور است که تحولات فناوری در حال دگرگونی هستند و با این تغییر لوگو قصد داشته تا نشان دهد که گوگل دیگر فقط آن وب‌سایتی نیست که به کمک کامپیوتر خانگی خود به آن سر می‌زدید.
گوگل نیز در مقاله ای در شرح این تغییر بیان کرده است که این تغییر لازم است چون مردم اکنون بیش از هر زمان دیگری از روی تلفن های همراه و نه فقط از روی کامپیوترها سایت جستجو را باز می کنند.

 

دپارتمان تولید محتوای الکترونیکی/زهرا ابرقوئی نژاد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 6 = پنجاه چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>