خانه » اخبار IT و فناوري » کانال تلگرام چیست؟

کانال تلگرام چیست؟

کانال تلگرام چیست؟ چگونه در تلگرام کانال Channel بسازیم؟ اینها سوالاتی است که با اضافه شدن قابلیت کانال در تلگرام بوجود آمده اند. با توجه به ارائه این ویژگی جدید توسط تلگرام به بررسی کامل کانال در آموزش تلگرام پرداخته ایم …


کانال تلگرام چیست ؟

تلگرام در آخرین نسخه از نرم افزار خود قابلیت جدیدی به آن اضافه کرده است. این قابلیت کانال تلگرام (Channel) نام دارد که بسیار کارآمد و دوست داشتنی است.
برای استفاده از این قابلیت باید آخرین نسخه از تلگرام را دانلود و نصب کنید.
کانال ویژگی های خوبی دارد که هر وب سایت مانند سایت آموزش اول، شرکت و… میتواند خبرنامه ای داشته باشد که مدیریت آن به شدت آسان تر از گروه تلگرامی است.
کاربران عضو آن میشوند ولی نمیتوانند پیامی برای سایر افراد ارسال کنند چرا که فقط مدیران این دسترسی را دارند که برای تمامی اعضا مطلب بفرستند. کانال یک مسیر یک طرفه است و کاربران فقط پیام های شما را میخوانند پس برای مخاطب ماندن باید بهترین پیام ها را برایشان بفرستید.

ویژگی های کانال:

۱- چند مدیره بودن: افزودن مدیر به گروه تلگرام امکان پذیر نیست ولی برای کانال میتوانید مدیر اضافه کنید.

۲- قابلیت حذف پیام: در گروه پیام ارسالی به هیچ وجه حذف نمیشود ولی در کانال مدیر میتواند پیام را هم حذف کند.

۳- تعداد مشاهده: چند نفر مطلب ارسالی شما را خوانده اند؟ در گروه این قابلیت وجود ندارد ولی در کانال تلگرام تعداد خواندن پیام ها نمایش داده میشود آن هم برای تک تک اعضا.

۴- لینک عمومی و منحصر به فرد: شما میتوانید کانالی داشته باشید که عمومی باشد و مخاطبین عمومی برای خود جذب کنید.

۵- پیغام آزاردهنده عضویت و ترک گروه وجود ندارد: در کانال، اگر کسی خارج شود یا بپیوندد هیچ پیامی برای سایر افراد نمیرود و این گونه مزاحمت نسبی کمتری هم دارد.

۶- غیر قابل مشاهده بودن اعضا: اعضا نمیتوانند اعضای دیگر را ببینند! چیزی که در گروه خیلی ها را آزار میداد؛ در کانال فقط مدیریت میتواند اعضا را ببیند.

اگر پس از کلیک بر روی کانال با خطای Sorry, I’m not a real bot, they just made me for backward compatibility. I can’t really answer any questions. مواجه شدید یعنی هنوز نسخه تلگرام خود را به روز (آپدیت) نکرده اید.
پس فراموش نکنید که باید سریعاً به روز کنید.
توجه : تلگرام نسخه ویندوزفون با قابلیت کانال تلگرام به روز شد؛ دوستان ویندوزفونی هم اکنون تلگرام خود را به آخرین نسخه ارتقا دهند تا از این قابلیت عالی تلگرام استفاده نمایند.

نکته: شایعاتی پیرامون هک کاربران از سوی مدیران کانال در فضای مجازی پیچیده است که به شدت تمامی اش تکذیب می شود، برای امنیت بیشتر حتماً امنیت دومرحله تلگرام را فعال نمایید.

برای مشاده آخرین مقالات در زمینه بازاریابی، سئو، تولید محتوا،طراحی سایت، اپلیکیشن های موبایل و شبکه های اجتماعی در کانال  تلگرام ترنج، با ورود به لینک زیر روی join کلیک کنیدhttp://telegram.me/Toranjit

منبع: آموزش اول

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− 7 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>